Czech Republic 538 21 Částkov 4
+420 777 664 636

Nina van Tinkerstal Foubert

Nina van Tinkerstal Foubert

Moje první setkání s Ninou bylo ve stejný okamžik, když jsem se poprvé setkala s naším plemenným hřebcem Axelem, jejím synem.
Týden jsem jezdila po Belgii a Holandsku od farmy k farmě a hledala tenkrát odstávče, které se jednou snad stane plemenným hřebcem. Nejdřív jsem našla Lexxe (otec Axela, aktuálně působí v USA) a bylo mi jasné, že chci najít syna právě tohoto hřebce. No a potom jsem uviděla Ninu.. S tříměsíčním hříbětem za sebou a bylo rozhodnuto. Někdy Vám stačí vidět rodiče, abyste věděli, že máte obrovskou šanci, že z jejich hříběte vyroste excelentní kůň.
Nina tehdy nebyla na prodej, byl to klenot v belgické stáji. Ale osud opět chtěl jinak a za tři roky mne její tehdejší majitel oslovil, zda ji stále chci koupit. Opět jsme neváhali a jelo se pro Ninu ?
Teprve později jsem po dlouhodobém pátrání zjistila, že Nina je dcerou legendárního Bulls´eye, skvělé Orphan Mare (PREFERENT) a v jejích žilách koluje doslova královská cikánská krev :-).
Nina je klisna, kterých je málo i po celém Irsku a i tam by byla vyvažována zlatem. Klisna, která má více rousů než většina hřebců, klisna mohutné kostry tradičního irského coba s KVH 156 cm.
Několik potomků Niny bylo exportováno do USA, dva její synové působí v plemenitbě v Evropě (oba dva již mají titul STER). Její čerstvě tříletá dcera zvítězila mezi téměř třiceti vesměs staršími klisnami na svodu v roce 2016.
Nina sama je jedinou klisnnou v České republice a jedna z mála po celé Evropě, která má titul PREFERENT (klisna osvědčená na potomstvu).