Czech Republic 538 21 Částkov 4
+420 777 664 636
zwwDSC_0585
  • vítěz svodu 2014  – 150,5 bodů
  • vítěz svodu 2015  – 150 bodů
    Hřebec jenž dva roky za sebou pokořil magickou hranici 150 bodů…
  • aa/Ea/ To N/N
  • PSSM 1  N/N
pedigree Ax

hřebec výrazně čtvercového rámce, krátký hřbet, výborně nasazený krk, naprosto typická hlava irského coba, mohutná kostra, výborné rousy a skvělý chrakter flegmatika … to vše přenáší na potomstvo

První ročník jeho hříbat získal vždy 1. premie, dalším rokem jeho potomci zvítězili na svodu ve všech jemi obsazených kategoriích a v roce 2017 se jeho nejstarší dcera, Jasmine of Paradise stala historicky první v Česku odchovanou šampionkou svodu a to naprosto mladinkém věku tří let v konkurenci více než tří desítek starších koní.
Jsme na Axela hrdí, jsme hrdí na každého z jeho skvělých potomků a již nyní víme, že tento hřebec je pro Českou republiku obrovským přínosem. O jeho potomky je zájem i v zahraničí.

Axel se narodil v Belgii, jeho matka pochází z ostrovů, jeho otec také, ale oba jeho rodiče byli importováni tehdy jedním z nejlepších chovatelů irských cobů v Evropě do Belgie. Jeho otec ze stáda Toma Price a matka od Petera Asche, oba velcí a špičkoví chovatelé irských cobů . Pár let po Axelovi jsme zakoupili i jeho matku, která se s ním po letech sešla opět u nás na pastvinách a jsou zde oba dodnes.
V Axelově původu najdeme opravdové legendy, navíc se nám po letitém snažení povedlo tento původ ověřit i DNA, takže Axel je jeden z dvou plemenných hřebců v Evropě, který má v původu hřebce Bulls´eye, Boba Bladgona, Old Horse of Wales či Ear Lob…(druhým je jeho plný bratr Tarazan, který tento původ získal díky našemu snažení, ale jak nám kdysi řekl chovatel Axela, Ive Foubert: “volte Axela, bude z těch dvou lepší”
Díky chovatelskému snažení se v Axelovi povedlo vyšlechtit nejen překrásného a ušlechtilého hřebce, ale nejpodstatnější je, že svůj skvělý exteriér a charakter výborně přenáší na potomstvo.

Axel
zwwDSC_0585
Axel
Axel
Axel1
zwDSC_0802

Pokud jste majitelem klisny a chcete ji připustit, zastavte se a zamyslete se nad výběrem otce Vašeho budoucího hříběte.. Zamyslete se, zda je Vaše klisna dokonalá či zda má nějaké exterierové znaky, které by bylo vhodné se pokusit vylepšit. Rozhlédněte se a než se vypravíte za vybraným hřebcem, podívejte se na jeho hříbata, která se již narodila.

....

Neradi děláme kompromisy a už vůbec v chovu.. Naši plemenní hřebci nejsou náhodně zakoupení, ale narodili se a našli jsme si je v těch nejlepších chovech na světě...

....

Kůň může být sám o sobě vynikající, ale pokud své vlastnosti a schopnosti nepřenáší na potomstvo, nic nezískáte." 

....